piątek, 24 styczeń 2014 20:31

Spotkanie oświatowe w Zabierzowie

Prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Janusz Kowalski ze swoim zastepcą Tadeuszem Dąbrowskim i dyrektorem Leszkiem Kucharczykiem uczestniczyli w spotkaniu z władzami oświatowymi gminy Zabierzów i dyrektorami gminnych gimnazjów. Tematem spotkania była informacja o tworzonej Zasadniczej Szkole Zawodowej MIRiP.

Gospodarzem spotkania była Janina Wilkosz, dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Zabierzowie. Zaprosiła dyrektorki gimnazjów w Zabierzowie - Beatę Kęder, w Rudawie Jadwigę Kołodzińską oraz w Rząsce Jolantę Syrek, a także doradców zawodowych: z Zabierzowa Anną Korzonek, Barbarę Kluskę, z Rudawy Agatę Chudzikiewicz i z Rząski Iwonę Turnau. Był też Marek Janas, pełnomicnik wójta gminy ds. edukacji.
Prezes Janusz Kowalski poinformował o planowanym na przyszły rok szkolny, a więc od września uruchomieniu szkoły zawodowej działającej pod egidą MIRiP. Zapowiedział cykl spotkań w młodzieżą szkół i rodzicami.
Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości uczestniczyć będzie w Targach Edukacyjnych, które odbędą sie 4 marca 2014 r. w Rudawie. Ustalono również, że na Festiwalu Zawodów odbywających się w Krakowie pod koniec lutego 2014 r. Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości zaprezentuje swoja inicjatywę dotyczącą uruchomienia szkoły.
Do roboczych kontaktów z instytucjami oświatowymi gminy Zabierzów desygnowani zostali wiceprezes MIRiP Tadeusz Dąbrowski i dyrektor Leszek Kucharczyk.

• P1240144
  • P1240145