piątek, 13 listopad 2015 14:06

Spotkanie z mistrzami szkolącymi uczniów

W Rzemieślniczej Zasadniczej Szkole Zawodowej MIRiP uczy się już 65 uczniów. Każdy z nich znajduje się pod skrzydłami rzemieślnika zrzeszonego w Cechu. I to właśnie dla tych Mistrzów szkolących zostało zorganizowane spotkanie w Izbie w dniu 9 listopada.

Celem spotkania było poznanie opinii na temat funkcjonowania szkoły, organizacji roku szkolnego, możliwości jakie daje szkoła, a także poznania opinii o samych uczniach. Spotkanie było także miejscem wymiany doświadczeń między rzemieślnikami, którzy pomimo pracy w innych branżach, często spotykają się z tymi samymi problemami w cyklu 3letniego kształcenia pracownika młodocianego. Na spotkaniu była obecna dyrektor szkoły Elżbieta Kosacka, aby zgodnie z obietnicami zapewnić rzemieślnikom bezpośredni kontakt ze szkołą. Współpraca rzemieślnik - szkoła pod nadzorem pedagogicznym Izby jest tym, co wyróżnia nas na rynku krakowskich placówek edukacyjnych
Prezes Janusz Kowalski podziękował wszystkim obecnym za zaangażowanie w kształceniu nowego pokolenia rzemieślników. Podkreślił ogromne znaczenie powstania szkoły w tym ciężkim czasie, gdy wiele szkół zawodowych zostało zlikwidowanych. Prezes przedstawił dalsze plany dotyczące funkcjonowania szkoły i Izby oraz zachęcił zebranych do dyskusji na temat przyszłości szkolnictwa zawodowego.
Ponadto w trakcie spotkania zastępca dyrektora Tomasz Kowalik przedstawił informację na temat projektów mogących przynosić wiele korzyści dla rzemieślników: projekt poprawy bezpieczeństwa pracy realizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz projekt podnoszenia kwalifikacji pracodawców i pracowników poprzez Krajowy Fundusz Szkoleniowy.

• PB090206
  • PB090207