piątek, 03 styczeń 2014 17:40

Prezesi MIRiP na spotkaniu opłatkowym w Olkuszu

Janusz Kowalski, prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie oraz jego zastępca Tadeusz Dąbrowski uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym Cechu Rzemiosł Różnych w Olkuszu, który odbył się w piątek 3 stycznia.

Starszy Cechu Fryderyk Kocjan witał wszystkich zebranych. Na zaproszenie rzemieślników odpowiedzieli i przyszli do siedziby Cechu m.in. poseł na Sejm RP Jacek Osuch, burmistrz Olkusza Dariusz Rzepka, przewodniczący Rady Miasta Jan Kucharzyk, burmistrz Bukowna Mirosław Gajdzieszewski oraz sekretarz gminy Bolesław Halina Makowska.
Dwoje rzemieślników olkuskiego Cechu zostało wyróżnionych odznaczeniami. Janusz Kowalski jako wiceprezes Związku Rzemiosła Polskiego odznaczył Jacka Bigaja srebrnym medalem im. Jana Kilińskiego.
Jacek Bigaj to stolarz z Klucz. Prowadzi zakład, który odziedziczył po swoim dziadku i ojcu, sam przygotował do działania swojego syna Rafała, który jako absolwent wyższych studiów ekonomicznych przejął i z powodzeniem prowadzi zakład po ojcu. Jacek Bigaj został odznaczony za wieloletnią społeczną pracę na rzecz środowiska i rzemiosła. Był w Zarządzie olkuskiego Cechu, pracował w Komisji Rewizyjnej.
Honorową Odznaką Rzemiosła została odznaczona Paulina Skupień, fryzjerka z Bukowna. To znakomita mistrzyni o znakomitym podejściu pedagogicznym do młodzieży.
Przyjęcie opłatkowe przygotowali pracownicy Cechu pod kierownictwem Beaty Kocjan-Dąbrowy. Gościom smakowała szczególnie gorąca pieczona szynka z zakładu Klich i Klich s.c. z Sieniczna pod Olkuszem, chleb z piekarni Janusza Piasecznego oraz ciasta z firmy „Patrycja i Paweł” kierowanej przez Zofię Rydzyk. Na spotkanie opłatkowe dostarczyła m.in. swój sztandarowy produkt, wielokrotnie wyróżniany w konkursach – sernik jurajski, który pieczony jest w specjalnych formach z drewna wiśniowego.

• P1030001
  • P1030004