piątek, 13 grudzień 2013 21:03

Przedsiębiorczość a rynek pracy

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości zorganizowało w Krakowie konferencję pt. Przedsiębiorczość a rynek pracy. Odbyła się ona 13 grudnia br. w Międzynarodowym Centrum Kultury.

Celem konferencji było podsumowanie działań zrealizowanych w ramach obecnej perspektywy oraz wypracowanie rozwiązań dla przedsiębiorstw ułatwiających ich dopasowanie do zmieniających się wymogów rynku pracy. Na konferencji spotkali się m.in. przedstawiciele administracji rządowej, przedsiębiorcy, przedstawiciele małopolskiego samorządu gospodarczego, przedstawiciele środowisk naukowych wyspecjalizowanych w badaniach i analizach dotyczących rynku pracy.
Miło nam poinformować, że jednym z najbardziej aktywnych panelistów był Janusz Kowalski, prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Nasza Izba miała liczną reprezentację podczas tej konferencji. Uczestniczyli w niej także zastępca prezesa Grzegorz Mielnicki, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Tadeusz Walczak i dyrektor Leszek Kucharczyk.
Wystąpienie otwierające konferencję wygłosił Władysław Kosiniak-Kamysz, minister Pracy i Polityki Społecznej, a na podsumowanie spotkania głos zabrała Małgorzata Marcińska, podsekretarz stanu w ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.