poniedziałek, 14 marzec 2016 16:39

Powołanie komisji egzaminacyjnej czeladniczo-mistrzowskiej w zawodzie „kucharz”

Zarząd Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie na posiedzeniu w dniu 24.02.2016r powołał komisję egzaminacyjną czeladniczo-mistrzowską w zawodzie „KUCHARZ ”

• Zachęcamy wszystkie osoby spełniające warunki dopuszczenia do egzaminu i chcące potwierdzić swoje kwalifikacje w tym zawodzie do przystąpienia do egzaminu umożliwiającego uzyskanie tytułu czeladnika lub mistrza w zawodzie KUCHARZ.

• Przypominamy, iż dokumenty kwalifikacji zawodowych w postaci świadectwa czeladniczego lub dyplomu mistrzowskiego wydawane przez IZBY RZEMIEŚLNICZE mają charakter dokumentów państwowych i są uznawane w krajach Unii Europejskiej.

Informujemy wszystkich pracodawców, że uczniowie/pracownicy młodociani, z którymi zostały podpisane umowy do dnia 5 grudnia 2015 roku,mogąprzystąpić do egzaminu czeladniczego przed komisją izby rzemieślniczej, natomiast w przypadku umów podpisanych po 5 grudnia 2015 roku pracownicy młodocianizdają egzaminczeladniczy w Izbie (jeśli zakład szkolący spełnia warunki stawiane przez znowelizowaną ustawę o rzemiośle – Dz. U. z dnia4 listopada 2015 roku, poz. 1782).