wtorek, 08 marzec 2016 14:58

Targi, spotkania, rekrutacje

Trwa rekrutacja do Rzemieślniczej Zasadniczej Szkoły Zawodowej MIRiP. W ostatnich dwóch tygodniach pracownicy MIRiP odwiedzili aż 6 razy odwiedzili gimnazja w Małopolsce.

W trakcie spotkań z rodzicami i uczniami czynnie bierze udział zastępca dyrektora Tomasz Kowalik - ofertę szkoły przedstawiał uczniom i rodzicom podczas spotkań i zebrań w Radziszowie, Rząsce, Koźmicach Wielkich i Sławkowicach.
3 marca RZSZ MIRiP przedstawiła swoją ofertę edukacyjną równocześnie podczas dwóch imprez: VIII Gminnych Targów Edukacyjnych oraz II Koźmickich Targów Edukacji.
W VIII Gminnych Targów Edukacyjnych w Zespole Szkół w Michałowicach, które odbyły się w dniu 03.03.2016 r. Stoiska wielu szkół ponadgimnazjalnych odwiedzili uczniowie aż 8 okolicznych gimnazjów, wielu z nich było zainteresowanych kontynuowaniem nauki w szkole zawodowej, także w Szkole Izby. W Targach z ramienia Izby brały udział Beata Ostrowska z Wydziału Projektów Unijnych, Szkolnictwa i Promocji MIRiP oraz Aneta Gorgosz z sekretariatu Szkoły.
Równie dużą popularnością cieszyły się II Koźmickie Targi Edukacji w których uczestniczył Tomasz Kowalik. Organizatorzy pod czujnym okiem dyrektor szkoły Pani Elżbiety Obal-Dyrek oraz doradcy zawodowego, Pani Bożeny Perz zapewnili dodatkowe atrakcje - pokaz mody, występny taneczne oraz pokaz musztry.
Z naszych obserwacji wynika, ze kadra pedagogiczna wymienionych Gimnazjów podchodzi bardzo optymistycznie do oferty edukacyjnej RZSZ. Jako atuty, nauczyciele wymieniają możliwość nauki dwóch języków, dodatkowe atrakcje w ramach zajęć wiedzy o kulturze oraz systemu dopłat do przejazdów i fundusz stypendialny fundowany przez MIRiP.