Program V4

wtorek, 21 czerwiec 2016 09:27

1-3 czerwca 2016 - Węgry "branża metalowa"

W dniach 1-3 czerwca odbyły się kolejne warsztaty w ramach projektu Grupy V4. Nasza delegacja w składzie: zastępca dyrektora Tomasz Kowalik (przedstawiciel MIRiP), Piotr Wąsik (przedstawiciel rzemieślników z branży metalowej) oraz Adam Janczyk (przedstawiciel nauczycieli przedmiotów Centrum Kształcenia Praktycznego w Krakowie) wzięła udział w warsztatach  na Węgrzech w branży „metalowej”.

 

poniedziałek, 23 maj 2016 14:07

19-21 maja 2016 - Polska "branża budowlana"

W dniach 19-21 maja odbyły się kolejne warsztaty w ramach projektu Grupy V4. Delegacje z Czech, Słowacji i Węgier odwiedzili Kraków. Przedstawiciele branży „budowlanej” poznali polski system nauki zawodu. W skład polskiej delegacji uczestniczącej w warsztatach wchodzili: Tomasz Kowalik (przedstawiciel MIRiP), Małgorzata Polaska (Zespół Szkół Budowlanych Nr 1) oraz Grzegorz Adamski (właściciel zakładu rzemieślniczego).

poniedziałek, 09 maj 2016 08:07

4-5 maja 2016 - Czechy "szkło"

W dniach 4-5 maja odbyły się kolejne warsztaty w ramach projektu Grupy V4. Nasza delegacja w składzie: zastępca dyrektora Tomasz Kowalik (przedstawiciel MIRiP), Grzegorz Mielnicki (przedstawiciel rzemieślników z branży szkła) oraz prof. dr hab. inż. Jan Wasylak (przedstawiciel nauczycieli przedmiotów zawodowych Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie) wzięła udział w warsztatach w Czechach w branży „szkła”.

poniedziałek, 09 maj 2016 07:08

20-21 kwietnia 2016 - Słowacja "drewno"

W dniach 20-21 kwietnia odbyły się pierwsze warsztaty w ramach projektu Grupy V4. Nasza delegacja w składzie: zastępca dyrektora Tomasz Kowalik (przedstawiciel MIRiP), Marcin Ciszek (przedstawiciel rzemieślników z branży stolarz) oraz Bogusław Zygmunt (przedstawiciel nauczycieli przedmiotów zawodowych - Centrum Kształcenia Praktycznego) wzięła udział w warsztatach na Słowacji w branży „stolarz”.

Nowy projekt MIRiP w ramach Grupy Wyszehradzkiej Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie bierze udział w projekcie: "Wzmocnienie kontaktów zawodowych MŚP w sferze dualnego kształcenia zawodowego w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Promowanie bardziej intensywnej wymiany uczniów i młodych pracowników między krajami "Grupy Wyszehradzkiej".